Orjinal Parfümler Nasıl Üretilir

Orjinal Parfümler Nasıl Üretilir

Yazar: admin Yazilma Tarihi: 2015-01-10 Okunma: 205 Yorum: 0

Orjinal parfüm zaman, emek ve bir çok test aşamalarının geçilmesi sonucu ortaya çıkmaktadır.

Orjinal parfümler bildiğimiz gibi koku türlerine göre sınıflara ayrılmıştır. Bazı bitkiler, çiçekler, baharatlar, bunların  birleşmesiyle meydana gelen değişik koku türleri freş veya ağır bir koku olarak tabir edilen türler gibi.

Her parfümün kendi karakteri ve bu karakterinde kişilik özellikleri ile uyum göstermesi size en uygun parfümün hangisi olduğunu belli eder. İşte  tam bu konuda uzmanların yoğun araştırma ve parfüm esanslarını dikkatli ve ciddi bir şekilde çalışmalarını gerektiriyor. Bu esansların oluşturulması ayrı bir çalışma gerektirirken, esansların birbirleri ile olan uyumlarında kullanılacak miktarlarına kadar yine uzmanlık isteyen ve yoğun testlerden geçirilen üretim çalışmalarıdır.

Parfümün ana maddesi olarak bilinen Fixative nedir? Parfüm üretiminde kullanılan birleştirici maddedir. Bu madde olmazsa parfümde olmayacağı gibi bilinçsiz kullanımı kötü sonuçlara neden olabilmektedir.Devlet Güvenlik Yönetmeliğine göre endüstriyel ve profesyonel olarak tanımlanmış olan Fixative, derecede toksik ve tutuşucu madde olarak tanımlanmaktadır. İnsan sağlığı konusunda solunum, deri ile teması ve yutulması sonucunda zehir etkisi vermektedir. Avrupa Birliği'ne göre bu madde tehlikeli kimyasal sınıfına alınmıştır.

Böyle ciddi bir maddenin parfüm üretiminde kullanılmasıda yine ciddi bir üretimin olması gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Dünya markalarının üretmiş olduğu orjinal parfümler, üretimleri için çok ciddi sermayeler ayırmaktadır. Bunun en önemli nedeni sağlık olmasının yanında parfüm kullanıcılarının her parfüm satın aldıklarında aynı koku derecelerine sahip olmasını sağlamaktır. Kalıcılığınında sürekli aynı seviyede olması en önemli üretim etkenlerinden bir tanesidir. 

Etiketler: Orjinal Parfümler Nasıl Üretilir parfüm yapımı

Yorum Yaz

Captcha