Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Yazar: admin Yazilma Tarihi: 2015-01-10 Okunma: 409 Yorum: 0

Orjinal Parfüm kullananlar bilir, kokular arasındaki farklar, alerjik durumlar, kalıcılık ve daha bir çok fark... 

Orjinal Parfüm ile sahte veya benzer parfümler arasındaki farkı anlamak için en kolay yöntem fiyat karşılaştırmaktar. Hiç bir nedenle orjinal parfüm yarı yarıya veya daha fazla bir indirimle satılamaz. Sahte parfümlerin diğer olumsuz özellikleri, ilk bakışta gözümüze çarpacak ambalajı olacaktır. Kalitesiz bir kutu, renklerin solgun ve bozuk olması ilk etapta orjinal parfüm olmadığını gösterir. Parfümü kullanmaya başladığınızda ise kalıcılığı ile bir çok olumsuzluk duyacaksınız. En fazla 1 saat sonra kokudan ya eser kalmaytacak ya da kokuda değişiklik, ekşimsi veya alakasız şekilde değişime uğrayacaktır. Çünkü kullanılan bir çok ucuz kimyasalların hava ile etkileşiminde değişiklik meydana gelir. 

Parfümün şişesini incelediğimiz zaman, kalitesizliğini hissederiz. Şişenin pürüzlü ve dalgalı olması, fısfısının metal veya plastiğinin kalitesizliği ve şişe ile olan birleşimindeki bozukluklar ufak bir inceleme ile farkedilecektir. Parfümde kullanılan hortum ise genellikle beyaz renkli ve kalındır. Orjinal parfümlerde ise hortum ince ve şeffaf kullanılır. Çünkü her sıkmada çıkan parfüm miktarı hem az hemde mümkün olduğunca yayılarak çıkmalıdır. Ancak sahte parfümlerde sıkmalarda çıkan sıvı miktarı daha fazla ve çok geniş bir çıkış göstermez.

Satın aldığınız parfümün şişesi renksiz ve parfüm sıvısı renkli ise sahte parfümde renk farkları olacaktır. Çünkü orjinal parfümlerde içeriğine göre belli bir renk tonu vardır. Sahte parfüm kullanan bir çok kişiden alınan şikayetlerde koklanırken meydana gelen baş ağrısıdır. Bir çok çeşitli allerjik durumlarda, ten üzerinde kabarıklıklar, kızarıklıklar, kıyafette oluşan lekelenme, sarartı ve daha bir çok şikayetler olmaktadır. Orjinal parfümlerde ise bu şikayetler bulunmaz. Çünkü öncedende bahsettiğimiz gibi laboratuvar ortamlarında bir çok testlerden geçirilmektedir. Orjinal parfümlerin özellikler ve açıklama kısmında belirtildiği gibi 'Tüm Cilt Tipleri İçin Uygundur' ibaresi yapılan bu testlerin sonuçlarından çıkar.

Kozmetik Satış sitesinde tüm ürünler ve parfümler orjinaldir.

 

Etiketler: Orjinal Parfüm

Yorum Yaz

Captcha